0603N681J160CT
Mfr.Part #
0603N681J160CT
Description
MLCC 680PF 16V NPO 0603
Width :
0.8
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Microwave Application :
HTS Code :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Walsin
Product Length (mm) :
1.6
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Product Height (mm) :
0.8
Dielectric Material :
Ceramic
Construction :
Flat
e3
ECCN Code :
EAR99
Failure Rate :
Positive Tolerance :
5
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Length :
1.6
Negative Tolerance :
5
Height - Seated (Max) :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16 V
Mounting :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Termination Style :
Pad
Packaging :
Tape and Reel
Class 1
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Depth (mm) :
Voltage :
16VDC
CERAMIC CAPACITOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
5%
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
16V
Reach Compliance Code :
Compliant
Capacitance Value :
680pF
ECCN (US) :
EAR99
Dielectric :
C0G
Case Style :
Ceramic Chip
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
0603N681J160CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603N681J160CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603, Type:General Purpose MLCCs, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Voltage:16VDC, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, 0603N681J160CT pinout, 0603N681J160CT datasheet PDF, 0603N681J160CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603N681J160CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0603N681J160CT
- 680pF 16V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603