0603N621F500CT
Mfr.Part #
0603N621F500CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 620PF 50V NPO 0603
Length :
1.6 mm
Negative Tolerance :
1
Width :
0.5 mm
Capacitance :
620 pF
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
0.5 mm
Terminal Finish :
MATTE TIN OVER NICKEL
Tolerance :
±1%
Dielectric :
C0G (NP0)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Features :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
0603N621F500CT
Walsin Technology 0603N621F500CT
- 620 pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)