0603N221K101CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603N221K101CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 220PF 100V NPO 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage Rating (DC) :
100 V
Negative Tolerance :
10
Height :
0.8
Temperature Coefficient :
NP0 C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±10%
Case Code (Metric) :
Length :
1.6
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Terminals :
2
Positive Tolerance :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Size Code :
Multilayer :
yes
Series :
SIZE(GENERAL)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
220pF