0603N151F500CT
Mfr.Part #
0603N151F500CT
Description
MLCC 150PF 50V NPO 0603
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Number of Terminations :
Length :
1.6mm
Negative Tolerance :
1%
Positive Tolerance :
1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Width :
0.8mm
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
150pF
Height :
0.8mm