0603N150G101CT
Mfr.Part #
0603N150G101CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 15PF 100V NPO 0603
Stock
82
In Stock :
82
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Product :
General Type MLCCs
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
0.8
RoHS :
Details
Number of Terminals :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Negative Tolerance :
2
Tolerance :
±2%
Termination Style :
SMD/SMT
Multilayer :
yes
Size Code :
0603
Brand :
Walsin
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
NP0
Termination :
Standard
Temperature Characteristics Code :
C0G
Class :
Class 1
Dielectric :
C0G (NP0)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Subcategory :
Capacitors
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
0.8
Capacitance :
15pF