0603N121J250CT
Mfr.Part #
0603N121J250CT
Description
MLCC 120PF 25V NPO 0603
Height :
0.8
Capacitance :
120pF
Termination Style :
Pad
Voltage :
25Vdc
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Length :
1.6
Positive Tolerance :
5
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Microwave Application :
Walsin
Case Style :
Ceramic Chip
Width :
0.8
e3
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Packaging :
Tape and Reel
Product Depth (mm) :
Tolerance :
5%
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SIZE(GENERAL)
Negative Tolerance :
Construction :
Flat
Type :
General Purpose MLCCs
Product Height (mm) :
Mounting :
Surface Mount
ECCN (US) :
Class 1
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Product Length (mm) :
1.6
Capacitance Value :
120pF
Datasheets
0603N121J250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603N121J250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:25Vdc, Package / Case:0603, Type:General Purpose MLCCs, 0603N121J250CT pinout, 0603N121J250CT datasheet PDF, 0603N121J250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603N121J250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0603N121J250CT
SIZE(GENERAL) 120pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel 0603