0603N121G250CT
Mfr.Part #
0603N121G250CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 120PF 25V NPO 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
Capacitors
Ratings :
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Lead Spacing :
Series :
Type :
General Purpose MLCCs
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Height :
0.8
C0G
Failure Rate :
Capacitance :
120pF
Packaging :
MouseReel
Tolerance :
2 %
Termination Style :
SMD/SMT
Product Status :
Active
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Compliant
Positive Tolerance :
Features :
Lead Style :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage - Rated :
25V
Length :
1.6
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Walsin
Dielectric :
C0G (NP0)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Package :
Tape and Reel (TR)
Width :
0.8
Datasheets
0603N121G250CT
Walsin Technology 0603N121G250CT
- CERAMIC CAPACITOR 0603 1608metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm 30ppm Cel 2% 120pF