0603N121F101CT
Mfr.Part #
0603N121F101CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 120PF 100V NPO 0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Width :
0.8
Size Code :
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
1 %
Height :
0.8
Features :
RoHS :
Details
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Positive Tolerance :
1
Lead Spacing :
HTS Code :
Ratings :
Package :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Series :
SIZE(GENERAL)
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
120pF
Dielectric :
C0G (NP0)
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Type :
General Purpose MLCCs
Capacitors
Product Status :
Active
Failure Rate :
Reach Compliance Code :
Compliant
Length :
1.6
Negative Tolerance :
Lead Style :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Packaging :
MouseReel
Datasheets
0603N121F101CT
Walsin Technology 0603N121F101CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 0603 1608metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm 30ppm Cel 1% 120pF