0603N101J201CT
Mfr.Part #
0603N101J201CT
Description
MLCC 100PF 200V NPO 0603
Width :
0.8
Positive Tolerance :
5
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Capacitance :
100pF
Negative Tolerance :
5
Temperature Coefficient :
NP0 C0G
Tolerance :
±5%
Height :
0.8
Package / Case :
Voltage - Rated :
200V