0603N101J101CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603N101J101CT
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Published :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
17 Weeks
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
100V
ECCN Code :
EAR99
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
100pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
800μm
Length :
1.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
0.8mm
Pbfree Code :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
0.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm