0603B682K101CT
Mfr.Part #
0603B682K101CT
Description
MLCC 6800PF 100V X7R 0603
RoHS :
Compliant
Length :
1.6mm
Positive Tolerance :
10%
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.0068μF
Min Operating Temperature :
-55 °C
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Tape and Reel
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10 %
Temperature Characteristics Code :
X7R
Lead Free :
Lead Free
Width :
0.8mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage Rating (DC) :
100 V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Dielectric Material :
Ceramic
Max Operating Temperature :
125 °C
WRAPAROUND
Depth :
800 µm
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Negative Tolerance :
10%
Series :
SIZE(GENERAL)
Height :
0.8mm