0603B681K250CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0603B681K250CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 680PF 25V X7R 0603
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Positive Tolerance :
10%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Depth :
800 µm
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
RoHS :
Compliant
Voltage Rating (DC) :
25 V
Width :
0.8mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Number of Terminals :
2
Length :
1.6mm
Dielectric Material :
Ceramic
Case Code (Metric) :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Max Operating Temperature :
125 °C
Height :
0.8mm
Surface Mount :
yes
Dielectric :
X7R
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Min Operating Temperature :
-55 °C
Multilayer :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
0.00068μF
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Temperature Characteristics Code :
X7R
Tolerance :
10 %
Packaging :
Tape and Reel
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size Code :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
Negative Tolerance :
10%