0603B393K160CT
Mfr.Part #
0603B393K160CT
Description
MLCC 0.039UF 16V X7R 0603
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
SIZE(GENERAL)
Positive Tolerance :
10
Tolerance :
±10%
Capacitance :
39nF
Voltage - Rated :
16V