0603B392J250CT
Mfr.Part #
0603B392J250CT
Description
MLCC 3900PF 25V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Voltage :
25Vdc
General Purpose MLCCs
ECCN Code :
Series :
Height - Seated (Max) :
Construction :
Flat
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Features :
Negative Tolerance :
5
Temperature Coefficient :
15%
Package / Case :
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Product Length (mm) :
Voltage - Rated :
25V
Termination Style :
Pad
Width :
0.8
Lead Style :
Tolerance :
5%
Length :
1.6
Failure Rate :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Ratings :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN (US) :
EAR99
Lead Spacing :
Case Style :
Ceramic Chip
e3
Mounting :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Packaging :
Tape and Reel
Positive Tolerance :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Microwave Application :
Capacitance Value :
0.0039uF
Reach Compliance Code :
Compliant
Height :
0.8
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Product Depth (mm) :
Dissipation Factor (%) :
3.5
Product Height (mm) :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Status :
Active
Walsin
Size (mm) :
1.6 x 0.8 x 0.8
Package :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Pbfree Code :
Capacitance :
0.0039uF
Capacitors
Datasheets
0603B392J250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603B392J250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:25Vdc, Type:General Purpose MLCCs, Package / Case:0603, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, 0603B392J250CT pinout, 0603B392J250CT datasheet PDF, 0603B392J250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0603B392J250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0603B392J250CT
- 0.0039uF 25V Ceramic Capacitor 5% 15% 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603