0603B332J250CT
Mfr.Part #
0603B332J250CT
Description
MLCC 3300PF 25V X7R 0603
Negative Tolerance :
5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Height :
0.8mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Width :
0.8mm
Positive Tolerance :
5%
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Length :
1.6mm
Capacitance :
0.0033μF