0603B222K250CT
Mfr.Part #
0603B222K250CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 25V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
2200pF
Width :
0.8mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
HTS Code :
Length :
1.6mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Free :
Lead Free
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
800μm
Surface Mount :
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Height :
0.8mm
Datasheets
0603B222K250CT
Walsin Technology 0603B222K250CT
2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)