0603B221M101CT
Mfr.Part #
0603B221M101CT
Description
MLCC 220PF 100V X7R 0603
Stock
480
In Stock :
480
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Negative Tolerance :
20
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
220pF
Number of Terminals :
2
Series :
SIZE(GENERAL)
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Positive Tolerance :
20
Size Code :
0603
Height :
0.8
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±20%