0603B152K251CT
Mfr.Part #
0603B152K251CT
Description
MLCC 1500PF 250V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Class :
Class 2
Walsin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Tolerance :
±10%
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1.5nF
Termination :
Standard
Length :
1.6 mm
Subcategory :
Capacitors
Product Type :
Ceramic Capacitors
RoHS :
Details
Product :
General Type MLCCs
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Brand :
Walsin
Dielectric :
X7R
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
0.8 mm