0457501111-10-S9
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0457501111-10-S9
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP A2064 SLATE
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Color :
Slate
Number of Rows :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Conductors :
1
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Series :
Mini-Fit Plus HCS 45750
Contact Finish Thickness :
100.0μin 2.54μm
Length :
10.0 254.0mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish :
Tin
Wire Gauge :
18 AWG