0402ZC273KAT4A
Mfr.Part #
0402ZC273KAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
27nF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
0.56mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated :
10V
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
Packaging :
Tape and Reel
Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Depth :
500μm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
WRAPAROUND
Number of Pins :
Voltage - Rated DC :
10V
Datasheets
0402ZC273KAT4A
27nF 10V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations