0402ZC104MAT2A
Mfr.Part #
0402ZC104MAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Width :
0.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
10V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.1μF
yes
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
Height :
0.56mm
Length :
1mm