0402YJ1R5BBSTR
Mfr.Part #
0402YJ1R5BBSTR
Description
ACCU-F/P
Product Category :
Thin Film Capacitors
Negative Tolerance :
6.6667%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
6.6667%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND NITRIDE
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel ppm/°C
Length :
1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Package / Case :
Capacitance :
1.5pF