0402YJ0R4PBSTR
Mfr.Part #
0402YJ0R4PBSTR
Description
ACCU-F/P
Product Category :
Thin Film Capacitors
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Negative Tolerance :
5%
Height :
0.4mm
Length :
1mm
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR
Size Code :
Positive Tolerance :
5%
HTS Code :
Dielectric Material :
SILICON DIOXIDE AND OXYNITRIDE
Width :
0.55mm