0402N511J500CT
Mfr.Part #
0402N511J500CT
Description
CAP CER 510PF 50V C0G/NP0 0402
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Capacitance :
510pF
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
0402N511J500CT
Walsin Technology 0402N511J500CT
510pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)