0402HS-3N9EJTS
Mfr.Part #
0402HS-3N9EJTS
Description
FIXED IND 3.9NH 840MA 66MOHM SMD
Inductance :
3.9nH
Test Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
Current Rating (Amps) :
840mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
19
DC Resistance (DCR) :
66mOhm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Rated Current-Max :
0.84A
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
0402HS-3N9EJTS
Delta Electronics 0402HS-3N9EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD