0402HS-121EKTS
Mfr.Part #
0402HS-121EKTS
Description
FIXED IND 120NH 50MA 2.66OHM SMD
Rated Current-Max :
0.05A
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Series :
0402HS
Frequency - Self Resonant :
1.8GHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.050Lx0.030W 1.27mmx0.76mm
Inductance :
120nH
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
2.66Ohm
Current Rating (Amps) :
50mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Test Frequency :
250MHz
Datasheets
0402HS-121EKTS
Delta Electronics 0402HS-121EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD