0402HP-7N5EHTS
Mfr.Part #
0402HP-7N5EHTS
Description
FIXED IND 7.5NH 1.4A 80 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
5.4GHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 900MHZ
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Tolerance :
±3%
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Rated Current-Max :
1.4A
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
DC Resistance (DCR) :
80mOhm
Current Rating (Amps) :
1.4A
Inductance :
7.5nH
Size / Dimension :
0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
Test Frequency :
250MHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
0402HP-7N5EHTS
Delta Electronics 0402HP-7N5EHTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD