0402HP-370EGTS
Mfr.Part #
0402HP-370EGTS
Description
FIXED IND 37NH 470MA 480MOHM SMD
Inductance :
37nH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Frequency - Self Resonant :
2.7GHz
Rated Current-Max :
0.47A
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
57
Special Feature :
Q MEASURED AT 900MHZ
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
470mA
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
480mOhm
Test Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
Datasheets
0402HP-370EGTS
Delta Electronics 0402HP-370EGTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD