0402HP-260EHTS
Mfr.Part #
0402HP-260EHTS
Description
FIXED IND 26NH 450MA 275MOHM SMD
Size / Dimension :
0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
275mOhm
Series :
0402HP
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Current Rating (Amps) :
450mA
Frequency - Self Resonant :
3.15GHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Rated Current-Max :
0.45A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
56
Tolerance :
±3%
Inductance :
26nH
Special Feature :
Q MEASURED AT 900MHZ
Datasheets
0402HP-260EHTS
Delta Electronics 0402HP-260EHTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD