0402HP-230EJTS
Mfr.Part #
0402HP-230EJTS
Description
FIXED IND 23NH 800MA 160MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
160mOhm
Frequency - Self Resonant :
3.3GHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
250MHz
Inductance :
23nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
60
Rated Current-Max :
0.8A
Tolerance :
±5%
Special Feature :
Q MEASURED AT 900MHZ
Current Rating (Amps) :
800mA
Series :
0402HP
Size / Dimension :
0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Datasheets
0402HP-230EJTS
Delta Electronics 0402HP-230EJTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD