0402HP-190EKTS
Mfr.Part #
0402HP-190EKTS
Description
FIXED IND 19NH 850MA 145MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
850mA
Inductance :
19nH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
61
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.045Lx0.028W 1.15mmx0.70mm
Rated Current-Max :
0.85A
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Tolerance :
±10%
Frequency - Self Resonant :
3.5GHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 900MHZ
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
145mOhm
Datasheets
0402HP-190EKTS
Delta Electronics 0402HP-190EKTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD