0402HC-3N9EDTS
Mfr.Part #
0402HC-3N9EDTS
Description
FIXED IND 3.9NH 900MA 40MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Current Rating (Amps) :
900mA
DC Resistance (DCR) :
40mOhm
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Series :
0402HC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
3.9nH
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Tolerance :
±0.5nH
Size / Dimension :
0.043Lx0.024W 1.10mmx0.60mm
Datasheets
0402HC-3N9EDTS
Delta Electronics 0402HC-3N9EDTS
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD