0402HC-2N2EDTS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0402HC-2N2EDTS
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2NH 1A 27 MOHM SMD
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
14GHz
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Factory Lead Time :
16 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
0402HC
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Type :
Wirewound
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension :
0.043Lx0.024W 1.10mmx0.60mm
Material - Core :
Ceramic
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±0.5nH
Inductance :
2.2nH
Current Rating (Amps) :
1A
DC Resistance (DCR) :
27mOhm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
0402HC-2N2EDTS
Delta Electronics 0402HC-2N2EDTS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD