0402DC-72NXGRW
Mfr.Part #
0402DC-72NXGRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 72NH 430MA 787MOHM SMD
Stock
29
In Stock :
29
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±2%
Inductance :
72nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Current :
440mA
Package / Case :
0402
DC Resistance (DCR) :
787mOhm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
0402DC-72NXGRW
COILCRAFT 0402DC-72NXGRW
0402DC-72NXGRW datasheet pdf and Unclassified product details from Coilcraft stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD