0402DC-3N3XGRW
Mfr.Part #
0402DC-3N3XGRW
Manufacturer
COILCRAFT
Description
FIXED IND 3.3NH 2.1A 37MOHM SMD
Manufacturer :
COILCRAFT
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Category :
RF Inductors - SMD
Product Length :
1.11mm
Height :
0.65 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Brand :
Application :
Automotive
Series :
DC
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination :
Standard
Self Resonant Frequency :
14.24GHz
Core Material :
Ceramic
Product Height :
0.65mm
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance :
3.3nH
Width :
0.66 mm
Product :
RF Inductors
Diameter :
DC Resistance (DCR) :
37mOhm
Test Frequency :
250 MHz
Rated Current :
1.8A
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Saturation Current :
Inductance Tolerance :
± 2%
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Length :
1.11 mm
Product Type :
Fixed Inductors
Qualification :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
Product Width :
0.66mm
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Datasheets
0402DC-3N3XGRW
0402DC-3N3XGRW datasheet pdf and Unclassified product details from Coilcraft stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD