0402B511K500CT
Mfr.Part #
0402B511K500CT
Description
MLCC 510PF 50V X7R 0402
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Capacitance :
510pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V