04025U3R3BAT4A
Mfr.Part #
04025U3R3BAT4A
Description
CAP CER MICROWAVE
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Height :
0.6mm
JESD-609 Code :
e3
Positive Tolerance :
3.0303%
Capacitance :
3.3pF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
1 (Unlimited)
Published :
C0G
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1mm
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Pbfree Code :
yes
Series :
U
Datasheets
04025U3R3BAT4A
U 3.3pF 50V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations