04025U1R5BAT4A
Mfr.Part #
04025U1R5BAT4A
Description
CAP CER MICROWAVE
Packing Method :
TR, 13 INCH
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Height :
0.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Radiation Hardening :
No
yes
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Width :
0.5mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
1.5pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Positive Tolerance :
6.6667%
Length :
1mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
500μm
Max Operating Temperature :
125°C
Multilayer :
yes
Series :
U
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
04025U1R5BAT4A
U 1.5pF 50V Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations