04025C222K4Z2A
Mfr.Part #
04025C222K4Z2A
Description
CAP CER SMD
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
0.5mm
Dielectric Material :
Ceramic
Negative Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10%
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
yes
Size Code :
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
1mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Reference Standard :
AEC-Q200
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
0.0022μF