04025C182K4Z2A
Mfr.Part #
04025C182K4Z2A
Description
CAP CER SMD
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
0.0018μF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Positive Tolerance :
10%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Characteristics Code :
X7R
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
2
Size Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Negative Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Length :
1mm
yes
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
Reference Standard :
AEC-Q200
Surface Mount :
Width :
0.5mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Datasheets
04025C182K4Z2A
KYOCERA AVX 04025C182K4Z2A
0.0018μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations