04025A820JAT4A
Mfr.Part #
04025A820JAT4A
Description
CAP CER SMD
WRAPAROUND
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Length :
1mm
Weight :
652.039032μg
Factory Lead Time :
12 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
5%
Case Code (Metric) :
Capacitance :
82pF
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
04025A820JAT4A
KYOCERA AVX 04025A820JAT4A
82pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations