04025A270JAT4A
Mfr.Part #
04025A270JAT4A
Description
CAP CER SMD
yes
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
0.5mm
Length :
1mm
Height :
0.56mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
5%
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
27pF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Published :
REACH SVHC :
Unknown
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
04025A270JAT4A
KYOCERA AVX 04025A270JAT4A
27pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations