04025A1R5BAT4A
Mfr.Part #
04025A1R5BAT4A
Description
CAP CER SMD
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
0.56mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Number of Terminations :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
1mm
Packaging :
Tape and Reel
Positive Tolerance :
6.67%
Width :
0.5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Negative Tolerance :
6.67%
Pbfree Code :
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
WRAPAROUND
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
1.5pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
04025A1R5BAT4A
KYOCERA AVX 04025A1R5BAT4A
1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402