04023U2R4BAT2A
Mfr.Part #
04023U2R4BAT2A
Description
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0402
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Height :
0.6mm
Mount :
Surface Mount
Length :
1mm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.022 0.55mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
REFERENCE STANDARD: MIL-C-55681
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Ultra Low ESR
Number of Terminations :
2
Published :
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.4pF
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
24 Weeks
Width :
0.5mm