04023C473KAT4A
Mfr.Part #
04023C473KAT4A
Description
CAP CER SMD
Height :
0.56mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
WRAPAROUND
Dielectric :
X7R
Length :
1mm
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Surface Mount :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Negative Tolerance :
10%
Pbfree Code :
Positive Tolerance :
10%
Capacitance :
47nF
Width :
0.5mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Datasheets
04023C473KAT4A
47nF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0402