04023C102J4T2A
Mfr.Part #
04023C102J4T2A
Description
CAP CER SMD
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
1mm
Positive Tolerance :
5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dielectric Material :
Ceramic
Size Code :
Capacitance :
0.001μF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Width :
0.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Reference Standard :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature (Min) :
-55°C