0201X153K100CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0201X153K100CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 0.015UF 10V X5R 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
15nF
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated :
10V