0201N8R0C500CT
Mfr.Part #
0201N8R0C500CT
Description
MLCC 8PF 50V NPO 0201
Voltage - Rated :
50V
Length :
0.6 mm
Temperature Coefficient :
NP0
Tolerance :
±0.25pF
Height :
0.5 mm
Package / Case :
Width :
0.3 mm
Capacitance :
8pF