0201N2R7B500CT
Mfr.Part #
0201N2R7B500CT
Description
MLCC 2.7PF 50V NPO 0201
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
NP0 C0G
Capacitance :
2.7pF
Voltage - Rated :
50V