0201N101G500CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0201N101G500CT
Manufacturer
Walsin Technology
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0201N101G500CT
Walsin Technology 0201N101G500CT
100pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)